Strona Główna
Aktualności

DOŻYNKI w PERLEJEWIE

Email Drukuj PDF

dsc 0535Msza Święta pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa była głównym punktem Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek, które w sobotę, 9 września zorganizowano w Perlejewie w powiecie siemiatyckim.

W dziękczynieniu za plony uczestniczyli parafianie z całej diecezji, którzy jadąc wraz z kapłanami na dożynki wieźli piękne wiece dożynkowe. Korowód z wieńcami z kłosów zbóż, ziaren, warzyw i owoców uroczyście wkroczył na plac przed głównym ołtarzem, gdzie wspólnie świętowano. Biskup poświecił wieńce, które stały się harmonijnym dopełnieniem dekoracji ołtarza i placu. 

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służby mundurowe, poczty sztandarowe, zespoły ludowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy Perlejewa i goście z całej diecezji drohiczyńskiej i województwa podlaskiego. Wspólnie modląc się dziękowali za plony i za pracę rolników.

Poprawiony: środa, 13 września 2017 14:17 Więcej…
 

Dożynki Gminne i Parafialne

Email Drukuj PDF

dsc 0524Parafialne i gminne dziękczynienie za plony odbyło się w niedzielę (03.09) na Mszy św. o godz. 10.00 

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje z wieńcami i mieszkańcy parafii. 

Wspólnie modląc się dziękowali za plony i za pracę rolników.

Więcej…
 

XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Email Drukuj PDF

 Podczas XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 2-3 września w Siedlcach nagrodzeni zostali hodowcy bydła mlecznego z terenu naszej Gminy. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak.  Więcej zdjęć z imprezy

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 12:21
 

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNE

Email Drukuj PDF

dsc 0042 640x428Burmistrz Miasta i Gminy w Kosowie Lackim i Kierownik

Muzeum Waliki i Męczęstwa w Treblince informują, że dnia 2 września 2017r. o godz 12:00 na terenie Muzeum Waliki i Męczęstwa w Treblince odbędą się uroczystości patriotyczno -religijne. 

Burmistrz Miasta i Gminy w Kosowie Lackim serdecznie zaprasza mieszkańców i wszystkich zainteresowanych do udziału w uroczystości jednocześnie zapewnia transport autokarem. Wyjazd na uroczystości o godz 11:15 z parkingu przed Urzędem Miasta i Gminy Kosów Lacki 

Harmonogram uroczystości

Poprawiony: wtorek, 29 sierpnia 2017 14:54
 


Strona 8 z 110
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama