Strona Główna
Aktualności

Dzień Ziemi 2013

Email Drukuj PDF

"Kosowski Manifest z okazji Dnia Ziemi 2013”

img 1067W dniu 22 kwietnia w Kosowie Lackim uroczyście obchodzono Światowy Dzień Ziemi – ekologiczne Święto Świata, którego czołowym przekazem jest ochrona środowiska naturalnego. Nawiązując do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady” podjęto inicjatywę do propagowania aktywnych działań na rzecz zwiększenia poziomu zbierania tego typu odpadów i tym samym zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie właściwego z nimi postępowania. W ramach tego przedsięwzięcia o godz. 10.00 rozpoczął się przemarsz ulicami Kosowa z udziałem przedstawicieli władz samorządowych z panią Wiceburmistrz Longiną Oleszczuk na czele, dyrektorów, nauczycieli, dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych i kulturalnych oraz okolicznych mieszkańców.

Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2013 07:58 Więcej…
 

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego i drogi

Email Drukuj PDF

dsc 006518 kwietnia w Kosowie Lackim odbyła się uroczystość otwarcia inwestycji zrealizowanych przy współudziale środków samorządu województwa.

 

Dzięki modernizacji drogi gminnej nr 390417W mieszkańcy oraz właściciele gruntów rolnych położonych w jej sąsiedztwie będą mogli bezpiecznie, nie niszcząc sprzętu i maszyn rolniczych przemieszczać się do swoich pól. Całkowity koszt inwestycji to ponad 472 tys. zł, z czego dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego wyniosło 50 tys. zł. W ramach inwestycji odcinek drogi gminnej nr 390417 W o długości 2,4 km został utwardzony i pokryty nową nawierzchnią bitumiczną. Ponadto wykonano odwodnienie, a także wymieniono uszkodzone i niedrożne przepusty.

Przy budynku liceum ogólnokształcącego i gimnazjum powstał nowy szkolny kompleks zrealizowany w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej, dofinansowanego z   Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  

Wartość całkowita projektu –
1 812526,75 zł

Wartość dofinansowania – 300.000,00 zł

Środki własne – 1 512.526,75 zł

dsc 0130

W skład inwestycji wchodzą :

Poprawiony: piątek, 13 grudnia 2013 22:04 Więcej…
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

Kosów Lacki , dnia 18.04.2013 r.

                        OGŁOSZENIE

       Ogłasza się , że w dniu 18.04.2013 r. został wprowadzony  alarm przeciwpowodziowy dla sołectw Gminy Kosów Lacki położonych nad wałem rzeki BUG od miejscowości Rytele Święckie do miejscowości Bojary (dla sołectw Rytele Święckie , Bojary).      
W związku z powyższym ludność zamieszkała na terenie  zalewowym powinna być przygotowana na polecenie do natychmiastowej ewakuacji ludności, inwentarza i mienia.

Наоборот, сейчас, после почти "key generator battlefield 2" целого часа гребли, всем казалось, что корабль удаляется.

Его размышления прервал шум на площади.

Послали за новой колодой, но и это не помогло.

Poprawiony: wtorek, 06 sierpnia 2013 21:01
 

Spływ Kajakowy

Email Drukuj PDF

XIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug Mielnik – Drohiczyn - Brok

Już po raz trzynasty zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku oraz dziewiczej przyrody do poznawania terenów Podlasia Nadbużańskiego. Oprócz zmagań z rzeką umożliwimy zwiedzanie interesujących miejsc w towarzystwie przewodnika, który w ciekawy sposób przybliży ich bogatą historię. Przy wieczornym ognisku, po zmaganiach z żywiołem zaproponujemy smaki lokalnej kuchni oraz występ ludowej kapeli, która porwie Państwa do żywiołowej zabawy. Wszystko to z dala od wielkomiejskiego zgiełku w bliskim kontakcie z naturą.

Spływ podzielony jest na 2 etapy :

etap I - od Mielnika do Drohiczyna, w dniach 29 - 30 czerwca 2013r. (2 dni)

etap II - z Drohiczyna do Broku w dniach 1 – 4 lipca 2013r. (4 dni).

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszeniowa na stronie www.siemiatycze.pl  oraz www.bug.pl.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spływ organizowany przez Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich oraz starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Patronat: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Patronat Medialny: WrotaPodlasia.pl,

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 07:24
 


Strona 100 z 113
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama